Вы здесь

Выставка Закира Сабирова и День Европы

Близько 5 тисяч кілометрів подолано легендарним художником з Таджикистану, аби поділитися особливими техніками та продемонструвати свої роботи містянам в рамках ІІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist 2019», що наразі проходить у Вінниці. 68-річний Закір Сабіров відкрив персональну виставку з 22 картин у Арт-галереї «Інтер-шик».

Митець приїхав із Душанбе вдруге. З 2016 року він є вільним художником-винахідником. Роботи Закіра Сабірова експонувалися на всесоюзних, республіканських і міжнародних виставках. Проте це його перша персональна виставка за межами Батьківщини. Закір Сабіров провів майстер клас для колег та відвідувачів, де розповів про власні техніки та розкрив їх суть. Закордонний художник є основоположником двох мистецьких течій: «Нурворізм» та «Танворізм». Суть першої течії полягає у особливому баченні навколишньої дійсності, де світ створений з простору, що з’являється та зникає. Друга ж течія передає бачення світу створеного з зім’ятої тканини, у цьому стилі автор створює найрізноманітніші образи та пейзажі. З представлених 22-ох картин та 2-х графік Закір Сабіров виділяє декілька особливих для себе. Серед них написаний в стилі нурізму портрет поета Гульназара Кельді, книгу якого прочитав митець та зрозумів, що канони в мистецтві треба порушувати. Тільки таким чином можна відкрити щось нове та передати дійсність з по-особливому.

«Завдяки цій людині я зрозумів, що знаходжусь попереду. Він став причиною створення мною нових течій в світовому мистецтві. Якось мені в руки потрапила його книга. Коли я прочитав її- то зрозумів, що треба ламати, заперечувати звичне. Це певна філософська теорія заперечення. Тоді я зрозумів, що на правильному шляху і дарма боявся бути незрозумілим. Він дав мені поштовх, після якого я став на обидві ноги і заявив світу, що створив нову течію – нурворізм. Через три роки з’явився танворізм», – каже Закір Сабіров.

З Батьківщини митець привіз ті полотна, які були доступні для транспортування. Інші ж витвори доступні для ознайомлення в електронному форматі. Картини Закіра Сабірова – це портрети, пейзажі та сюжетні малюнки. Представлені роботи переважно у яскравих контрастних тонах, переважає помаранчевий, блакитний та зелений. За словами митця, на створення однієї картини може йти від чотирьох місяців до одного року.

«Це довга історія, бо потрібно завжди розважливо та досконало працювати, аби картини давали характер та образність», – зауважив митець.

Особливих тем автор не виділяє та працює над тим, що приходить в голову, але перевагу все ж надає портретам.

На виставку завітали не тільки колеги учасника з Таджикистану, а й вінничани. Відвідувачі спілкувалися з Закіром Сабіровим, фотографувалися, ділилися враженнями. Серед гостей була і вінницька художниця Олена Бузинська. Дівчина називає себе «вільним» художником, адже працює в різних стилях, та зауважує, що обов’язково спробує себе у презентованих Закіром Сабіровим техніках.

«Враження від виставки чудові. Картини наповнені світлом і теплом. Найбільше вразили техніки, адже це дійсно щось нове. Я обожнюю мистецтво, оточую себе ним, ним живу, тому обов’язково спробую ці техніки на практиці», – ділиться Олена.

Нагадаємо, що у Вінниці розпочався ІІІ Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник/The best artist 2019» за участі закордонних художників, зокрема з Польщі, Грузії, Таджикистану, Киргизстану та Китаю. З 4 по 15 червня учасники відтворюватимуть на полотнах мальовничі куточки Вінниці та Поділля, проводитимуть майстер-класи, влаштовуватимуть персональні виставки та творчі зустрічі.

Голосование: 
0
Ваша оценка: Нет
0
Голосов пока нет