You are here

The Final of the 3rd International Art Plenary «Кращий художник»

Безмежна подяка усім хто долучився, тільки завдяки Вам це відбулося! Поділіться з друзями, завтра нас стане більше, разом ми змінимо світ!

З 3 по 14 червня 2019 року у Вінниці відбулася грандіозна подія – ІІІ Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник / The best artist», який традиційно проходить за ініціативи Народного художника України Володимира Козюка, за підтримки Вінницької міської ради, Вінницької облдержадміністрації та за сприянням Міністерства культури України. Цього року пленер зібрав 26 митців з України, Польщі, Грузії, Таджикистану, Киргизстану та Китаю. Вони відтворювали на своїх полотнах наймальовничіші куточки української «золотої провінції» – Вінниці та Поділля, проводили майстер-класи, влаштовували персональні виставки та творчі зустрічі. З творчими візитами відвідали Житомир, Бар, Бушу та Тульчин, де у розпал оперного фестивалю зафіксували у фарбах грандіозну оперну імпрезу, яка просто неба подарувала усім глядачам незабутні емоції та враження.

За цей короткий період вони написали 117 робіт і навіть встановили національний рекорд України – зі спільного написання картини заради благодійності.

«Ідея ініціатора проекту, Народного художника України Володимира Козюка об’єднала творчих, небайдужих та позитивних людей навколо Вінниці та Поділля. Приємно, що культурний проект стає традиційним, а його рівень росте. І ми сподіваємося й далі поповнювати галерею картин, присвячених нашому місту, – адже це історія Вінниці в живописі»,

міський голова Вінниці Сергій Моргунов

Цього року на участь у конкурсі надійшло 617 заявок. За результатами журі до півфіналу потрапило 45 учасників, а в фінал пройшло 30, щоправда в силу різних причин до Вінниці приїхали 26 художників, двоє з них працювали поза конкурсом і отримали диплом за участь. Всі решта змагалися за перемогу і визначити переможця було не легко. Адже конкурс об’єднав професійних та молодих художників з різних країн світу.

Отже, спеціальну відзнаку «Кращий художник» отрималм:

I номінація – Анастасія Крайнєва-Маснюк (Київ, Україна)
II номінація – Віктор Чепинець (Хуст, Україна)
III номінація – Катерина Білетіна (Одеса, Україна).

У номінації «The best artist» перемогу здобули:

I номінація – Li Xinmin – Лі Ксінмін (Китай, Чжан’є)
II номінація – Joanna Trzcińska – Йоанна Тшчіньска (Польща, Ласк)
ІІІ номінація – Валерій Шматько (Україна, Харків).

Лауреатом премії імені Валерія Гегамяна став – легендарний художник, академік Володимир Слєпченко.

Проект «Кращий художник/The best artist 2019», давно вийшов за рамки звичайного конкурсу серед художників, яких об'єднує бажання продемонструвати свій хист, талант та вміння у боротьбі за перемогу. Тому цього року, окрім традиційного нагородження переможців відзнаками «Кращий художник», вперше відбулося вручення спеціальної нагороди пленеру – почесного ордену «За розвиток мистецтва». Його отримали меценати та діячі культури, які несуть українське мистецтво у світ і забезпечують взаємозв'язок міжнародної творчої спільноти з української культурою.

Почесний орден «За розвиток мистецтва України» ІІ ступеня отримала меценат Галина Калиновська, яка розвиває мистецтво та зробила непомірний внесок у розвиток цього проекту.

Почесним орденом «За розвиток мистецтва України» І ступеня нагородили Народного артиста Україна, керівника народного ансамблю танцю «Барвінок» Петра Бойко.

Почесний орден «За розвиток мистецтва України» ІІ ступеня вручили меценату, засновнику клубу колекціонерів «Дукат», який протягом десяти років підтримує митців Житомира, Віктору Черепахіну.

Почесний орден «За розвиток мистецтва України» І ступеня здобув меценат Володимир Продивус.

Voting: 
0
Your rating: None
0
No votes yet