Двадцять шість митців з різних міст України, а також Польщі, Грузії, Таджикистану, Киргистану та Китаю завітали до Вінниці, щоб позмагатися у своїй майстерності і вибороти горде звання «Кращий художник/The best artist 2019». Урочисте відкриття відбулося на головній площі - майдані Незалежності. Гостей вітали представники влади, генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі, творча інтелігенція міста. Святкову та урочисту атмосферу створював Народний ансамбль танцю «Барвінок».
«Вітаю вас у Вінниці, і хочу передати вам вітання від міського голови Сергія Моргунова. Мистецький пленер проходить у місті вже не вперше, і кожного року його натхненником є Народний художник України Володимир Козюк», – зазначив департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук.
Триватиме пленер упродовж десяти днів. За цей час кожен учасник має намалювати щонайменше по дві картини: одну залишать майбутньому музею Вінниці, іншу подарують меценатам проекту. Працюватимуть художники та різних локаціях міста, також планують відвідати Бар, Житомир і Бушу. Однією з головних тем стане оперний фестиваль у Тульчині ОPERAFEST TULCHYN», де для художників влаштують екскурсіях, а потім вони малюватимуть палац Потоцьких Усі створені роботи надвечір зможуть побачити відвідувачі фестивалю.
«Щороку кількість охочих потрапити на фестиваль зростає, а якість робіт поліпшується, – каже Володимир Козюк. – Цього разу ми отримали617 заявок, з них було обрано 85 художників, які боролися за місце у фіналі, але вдалося пройти лише 30-ом. На жаль, не усі змогли приїхати, бо деяким художникам просто не відкрили візи в Україну. Думаю, що художники цього року покажуть гарний результат, тому що більшість з них високопрофесійні».
Серед художників, які вже мають ім’я, портретистка з Одеси Катерина Білетіна. Розповідає, що на пленері планує написати українську історію.
«Мені було приємно потрапили до фіналу і взяти участь у цьому конкурсі. Сподіваюся, що це буде дуже цікавий обмін досвідом, бо тут є художники, які приїхали з різних країн. Взагалі дуже багато друзів з якими зустрічалася на попередніх планерах, це дуже тісне і професійне коло. Я вже 10 років відвідую пленери і навіть веду особистий проект «Український портрет» – малюю людей в українському вбранні. Цього року організатори склали насичену програму, ми будемо відвідувати фестиваль опери у Тульчині, маємо їхати до Житомира, ще буде кілька місць. Особисто я хотіла б написати якусь українську історію, хочу писати щось особливе, особисте», – поділилася планами Катерина.
За умовами конкурсу, створені картині оцінюватиме журі у складі відомих українських та світових художників, мистецтвознавців, предстaвників організаторів та партнерів пленеру. Підсумки оголосять на церемонії нагородження учасників, під час фінальної виставки, яка відбудеться 14 червня у ресторанно-готельному комплексі «Гостевія».
Переможці отримають спеціальну відзнаку «Кращий художник/The best artist», яка виготовлена з коштовних металів. Крім того, цього року вперше відбудеться вручення спеціальної нагороди пленеру – почесного ордену «За розвиток мистецтва». Його отримають меценати т діячі культури, які несуть українське мистецтво у світ і забезпечують взаємозв’язок міжнародної творчої спільноти з українською культурою.